Конспект хореографічного заняття
"Подорож
в Країну Дружби"
( 2 р.н.,
початковий рівень)
Мета:
- виявити знання дітей про дружбу та дружні стосунки;
- формувати у дітей навики спілкування один з одним;
- вивчити музично-рухову гру "Ти мій друг!".
Завдання:
- закріплення
навичок та вмінь дітей у виконанні вивчених танцювальних рухів та комбінацій;
- розвиток еластичності
м'язів, почуття ритму, координації рухів;
- виховання почуття колективізму та доброзичливого
ставлення до всіх членів групи.
Обладнання для педагога: CD - програвач, нотний матеріал: пісні про дружбу, план-конспект.
Обладнання для дітей: повітряні кульки жовтого кольору.
Тип заняття: комбінований.
Тривалість заняття: 45 хвилин.
Хід заняття:
Вступна частина (5-8 хв):
Вхід дітей до зали під музику В.Шаїнського "От
улыбки" (див. додаток №1).
Танцювальний уклін.
Педагог: Діти, сьогодні у нас з вами дуже незвичайна подорож в Країну Дружби. А як ви гадаєте, якими якостями, рисами характеру володіють жителі цієї країни? (Відповіді дітей). Правильно - це привітність, відвертість, чесність, вірність, взаємодопомога та ін. Наше заняття буде присвячене темі "Дружба". Діти, скажіть, що таке Дружба?(Відповіді дітей). Отже, Дружба - це почуття, довіри до людини, повної впевненості в ньому , збіг багатьох інтересів , різноманітних захоплень , звичок , загальні переживання, збіг думок по самому несподіваному приводу , одним словом , тривалі добросерді , чисті стосунки між людьми, які під усьому підтримують один одного.
А ви товаришуєте
між собою в групі? (Відповіді дітей). Дуже добре. А як називається наш
колектив? (Відповіді дітей). Правильно. А "Сонечко" це яка
геометрична фігура? (Відповіді дітей). Вірно. Давайте утворимо з вами дружнє
коло.
Основна частина (30-35хв.):
Педагог:
Діти, нам вдалося утворити красиве дружнє, танцювальне коло, тепер кожному з вас потрібно бути
уважним, старанно виконувати рухи.
1. Рухи по колу: танцювальний крок - па марше, крок на півпальцях, хід на
п'яточках, біг, біг з підніманням коліней вперед, комбінація (обличчям у коло) крок - plie -
крок - soute (2 рази вправо та 2 рази вліво), підскоки.
Педагог:
Молодці, а тепер виконаємо комбінацію по колу. Ви повинні бути уважними і
привітними один до одного та посміхатися.
2. Комбінація по колу під музику В.Шаїнського "Верный
друг"(див.
додаток №2)
Перед початком виконання комбінації перерахувати дітей на
1-ий та 2-ий номери.
Музичний розмір (М/р) 2/4. Вихідна позиція (В.П.): 6
позиція ніг, руки на талії.
4 такти - діти рухаються по колу танцювальним кроком, на
останній такт зупиняються.
4 такти - виконати 8 оплесків в долоні.
4 такти - рухаються по колу танцювальним кроком, на
останній такт повернутися обличчям у коло.
4 такти - 8 притупів ногами, починаючи з правої ноги.
2 такти - 1-ші номера сходяться у коло, 2-гі виконують 4
оплески в долоні.
2 такти - 1-ші виконують 4 оплески в долоні, 2-гі - 4
притупи ногами.
2 такти - 1-ші та 2-гі номери міняються містами.
2 такти - 2-гі повертаються через праве плече до 1-ших
номерів.
4 такти - оплески в долоні.
4 такти - діти в парі утримують положення
"човник", виконують підскоки
вправо.
Педагог:
Діти, тепер ми з вами дружньо перебудовуємось на лінії. Будьте уважні!
(Перебудова з кола на лінії). Мені дуже хочеться дізнатись кого ви назвете
другом з вашої групи. Давайте, ви зараз заплющите очі, подумаєте і відповісте
на питання. (Діти заплющують очі, а потім відповідають по черзі). Молодці, ви
дуже гарна та дружня група. Тепер ми з вами разом будемо працювати над
постановкою тулуба.
3. Постановка тулуба.
М/р - 2/4 помірно. В.П.: 6 позиція ніг, руки на
талії.
1-й такт -
"затягнути" коліна.
2-й такт - "підтягнути" сідниці.
3-й такт - "підтягнути" живіт.
4-й такт - вирівняти спину, плечі опустити.
5-й такт - маківкою витягнутися догори.
6-8 такти утримати положення.
4. Позиції ніг.М/р - 4/4. В.П.: 6 позиція ніг, руки на талії.
"раз-чотири" - 6-та позиція ніг, руки на талії,
тулуб і голова прямо.
"раз-два"
- фіксуємо положення.
"три-чотири" - розкриваємо ноги у 1-шу позицію.
"раз-чотири" - 1-ша позиція ніг, руки на талії,
тулуб і голова прямо.
"раз-два"
- фіксуємо положення.
"три-чотири" - розкриваємо ноги у 2-гу позицію.
"раз-чотири" - 2-га позиція ніг, руки на талії,
тулуб і голова прямо.
"раз-два"
- фіксуємо положення.
"три-чотири" - розкриваємо ноги у 3-тю позицію.
"раз-чотири" - 3-тя позиція ніг, руки на талії,
тулуб і голова прямо.
"раз-два"
- фіксуємо положення.
"три-чотири" - закриваємо ноги у 6-ту позицію.
5. Позиції рук.М/р - 4/4. В.П.: 1
позиція ніг, руки в підготовчому положенні.
1 частина:
1 такт - руки з підготовчого положення відкриваються у
1-шу позицію.
2 такт - утримання положення.
3 такт - руки з 1-ї позиції відкриваються у 3-тю позицію.
4 такт - утримання положення.
5 такт - руки з 3-тю позиції опускаються у 1-шу позицію.
6 такт - утримання положення.
7 такт - руки з 1-ої позиції опускаються у підготовче
положення.
8 такт - утримання положення.
2 частина:
1 такт - руки з підготовчого положення відкриваються у
1-шу позицію.
2 такт - утримання положення.
3 такт - руки з 1-ої позиції відкриваються у 2-гу
позицію.
4 такт - утримання положення.
5 такт - руки з 2-ої позиції опускаються у 1-шу позицію.
6 такт - утримання положення.
7 такт - руки з 1-ої позиції опускаються у підготовче
положення.
8 такт - утримання положення.
6. Demi-plie
М/Р
- 4/4. В.П.:
1 позиція ніг, руки у підготовчому положенні.
"раз-два" - коліна обох ніг повільно розвести в
сторони.
"три-чотири" - утримання положення.
"п'ять-шість" - повільно вирівняти коліна,
повертаючись у вихідне положення.
"сім-вісім" - утримання положення.
7. Releve М/р - 2/4. В.П. 1
позиція ніг, руки у підготовчому положенні.
1 такт - піднятися
на півпальці.
2 такт - утримання положення.
3 такт - опуститися на всю ступню.
4 такт - утримати положення.
8. Battement
tendu М/р - 2/2. В.П.:1 позиція
ніг, руки у підготовчому
положенні.
1 такт - виведення натягнутої правої ноги на носок в точку Battement
tendu в сторону.
2 такт - утримання положення.
3 такт - закрити рівну праву ногу в першу позицію ніг.
4 такт - утримання положення.
Повторення вправи
з лівої ноги.
9. Soute
М/р 2/4. В. П.:1
позиція ніг, руки на талії.
"раз" - Demi-plie, тулуб прямий.
"два" - сильно відштовхнутися від підлоги,
одночасно витягнути коліна у стрибку.
"три" - стрибок закінчити в Demi-plie
"чотири" - коліна вирівняти та повернутися у
В.П.
Педагог:
Діти ми з вами сьогодні багато говорили про дружбу, про те з ким ви товаришуєте в групі, про як треба ставитись один до одного. Давайте
доведемо, що ми дружній та згуртований колектив.
10. Етюд "Потанцюємо у парі"
М/р 2/4. В.П.: діти стоять повернуті один до одного
обличчям, руки в положенні "човник", 1 позиція ніг.
Текст пісні
|
Танцювальні дії дітей
|
Потанцюй зі
мною,
Тихенько
покружляй,
Посміхнись
мені ніжно
Та зупинись.
|
Діти
виконують покачування
вправо-вліво-вправо.
Приставити
праву ногу у 6-ту позицію, руки покласти на талію
|
Крок назад -
Хлоп-хлоп,
Крок вперед
-
Хлоп-хлоп.
|
Крок правою
ногою назад.
2 оплески в
долоні
Крок вперед
правою ногою.
2 оплески в
долоні.
|
Хлоп-хлоп-хлоп-хлоп
|
4 оплески в
долоні партнера
|
Та обнялись.
|
Розкрити
руки в сторони, та обійнятись.
|
Педагог: Молодці діти. А тепер давайте закріпимо наші знання про дружбу. Є такі прислів'я :
- «Дружба пізнається в біді »,
- «За одного триматися - нічого
не боятися! »,
- «Дружба дорожче грошей»,
- «Друга шукай, а
знайдеш бережи !».
Запам'ятайте їх та шанобливо ставтесь один до одного, та до оточуючих.
11. Музично-ритмічна гра "Ти мій друг?"
Педагог: А
тепер нам потрібно побудувати коло. З
початком музики направляючий питає того, хто стоїть з правого боку: "Ти
мій друг?" - і протягує йому свою
праву руку. Дитина, яку спитали,
відповідає: "Я твій друг!" та кладе свою ліву руку зверху. Так,
ланцюжком по колу, виконуємо вправу, поки
остання дитина з'єднає руки з направляючим.
А тепер скажемо наш девіз: « Ось тепер ми всі друзі, разом - дружна сім'я ! »
Заключна частина (5-8 хв.):
Педагог:
Скажіть діти, а що робить сонечко на небі? (Діти відповідають). Правильно, сяє,
світить, гріє, посміхається. А як називається наш колектив? (Діти
відповідають). Так,"Сонечко". Тож і ми повинні бути такими, як сонечко на небі: посміхатися та дарувати радість
один одному.
12. Танцювальний
етюд "Сяє Сонечко"
(з повітряними кульками - жовтого кольору).
Педагог:
Діти, вам сподобалось заняття? (Відповіді дітей). Що ви запам'ятали? (Відповіді
дітей). Що дізнались нове? (Відповіді дітей).
Сьогодні ми говорили з вами про дружбу, про те, як потрібно ставитись
один до одного. Якщо кожен з вас спробує стати гарним другом, привітним,
доброзичливим товаришем, тоді і колектив
у нас буде дружним.
Діти роблять танцювальний уклін і виходять з танцювальної
зали під музику
В. Шаїнського
"Вместе
весело шагать" (див.
додаток №3).
Використовувана
література:
1. Барышникова Т.К. Азбука хореографии: Методические
указания. - СПб.: "ЛЮКСИ", "РЕСПЕКС", 1996. - 256с.
2. Горшкова Е.В. От жеста к танцу. Методика и конспекты
занятий по развитию у детей 5-7 лет творчества в танце. - М.: Издательство
"Гном и Д", 2002. - 120с.
3. Колодницкий Г.А. Музыкальные игры, ритмические
упражнения и танцы для детей: Учеб.-метод. пособие для педагогов. - М.:
Гном-Пресс, 2000. -64с.
4. Науменко С.І. Музично-естетичне виховання дошкільнят.
- К.: Магістр-S, 1996. - 96с.
5. Національна програма "Діти України" //
Дошкільне виховання. - 1996. №6. -С3.
6. Пуртова Т.В., Белткова А.Н., Кветная О.В. Учите детей
танцевать: Учебное пособоие. - М.: Гуманит. изд. центр Владос, 2003. -256с.
7. Шевчук А.С. Дитяча хореографія: програма та
навчально-методичне забеспечення хореографічної діяльності дітей від 3 до 7
років: Навчально методичний посібник. / А.Шевчук. - К.:Шкільний світ, 2008. -
128с.
Додаток№1
Додаток №2
Додаток №3
Додаток №4
Фрагменти заняття
Комментариев нет:
Отправить комментарий